D-manóza a její prospěšnost pro zdraví močových cest a močového měchýře

Co je D-manóza?

Co je D-manóza?

D-manóza je monosacharid, který se v malém množství přirozeně nachází např. v některých druzích ovoce (hrušky, jablka, borůvky, brusinky) a také v kukuřici. D-manóza ve FEMANNOSE P ProDuo je získávána výhradně z geneticky nemodifikované kukuřice, a to za pomoci fermentačního procesu.

Lidské tělo si D-manózu také samo vytváří, ale v malém množství – to znamená, že tato látka tělu není cizí a je obecně dobře snášena. Přirozeně se nachází na povrchu sliznic vnitřní stěny močového měchýře a močových cest.

D-manóza není prakticky metabolizována, a proto ji mohou užívat i diabetici. Dostává se téměř všechna do močových cest a močového měchýře, kde hraje velkou roli v zabránění uchycení mikroorganismů E. coli

Funkce D-manózy v močových cestách a měchýři

Funkce D-manózy v močových cestách a měchýři
Funkce D-manózy v močových cestách a měchýři

Bakterie E. coli jsou přirozenou součástí trávicího traktu každého zdravého člověka. Pokud se ale dostanou do močové trubice a uchytí se na její sliznici, mohou vést k nepříjemným pocitům zejména při močení. Častěji se tak děje u žen, protože mají kratší močovou trubici a tím anatomicky jednodušší cestu přenosu.

Pokud se E. coli dostanou do močového měchýře, uchytí se svými příchytnými vlákny (tzv. fimbriemi) na sliznici močových cest a měchýře.

 

Stravou přijatá D-manóza se v organismu téměř nemetabolizuje, a dostává se proto přímo do močových cest a močového měchýře. Ve vyšších dávkách zkonzumovaná D-manóza zabraňuje E. coli, aby se usazovaly na sliznici a působily tam potíže. D-manóza přirozeně obalí fimbrie E-coli.

Důsledek: fimbrie jsou obaleny D-manozou a E. coli se již nemohou uchytit na sliznici močového měchýře – jsou tedy neaktivní. Poté jsou jednoduše vyplaveny močí z těla.

Může D-manóza nějak uškodit?

D-manóza nemá žádné prokázané negativní vlivy. Jednoduchý monosacharid si lidské tělo samo v malém množství vytváří, jde tedy o látku, kterou organismus velmi dobře zná. To je důvod, proč je D-manóza obecně tak dobře snášena.

Přírodní monosacharid
Tělu vlastní látka
Velmi dobře snášena

Pro koho je D-manóza určena?

Pro každého, kdo chce pro zdraví svých močových cest a močového měchýře udělat to nejlepší.

Protože je D-manóza tělu vlastní látka, která se přirozeně nachází na sliznicích močové soustavy a na kterou se váží příchytná vlákna E. coli, je vhodná pro každou ženu, která potřebuje poskytnout močovým cestám tu správnou péči. Díky svým vlastnostem D-manóza pomáhá tam, kde je zapotřebí, a podílí se na vyplavení E. coli ven z močových cest. Je vhodná i pro diabetiky, protože se v organismu nemetabolizuje jako jiné monosacharidy a dostává se rovnou do močové soustavy.

Může být D-manóza užívána v kombinaci s antibiotiky?

Protože D-manóza není metabolizována, nedochází k vzájemnému ovlivnění. Užívání D-manózy s antibiotiky je proto možné.

FEMANNOSE® P ProDuo

FEMANNOSE® P ProDuo

FEMANNOSE® P ProDuo je inovativní a na českém trhu jedinečný doplněk stravy s vysokou dávkou D-manózy, probiotikem S. boulardii, vitamínem D3 a výtažkem z brusinek pro zdraví močových cest a močového měchýře. Je vyráběn v souladu se všemi kritérii vysoké kvality.

 • Vlastnosti produktu
  • Prémiová péče o zdraví Vašich močových cest
  • Vhodné jako doplněk při léčbě antibiotiky předepsanými na močové cesty či močový měchýř
  • Příjemná ovocná chuť (malinová)
  • Bez lepku, bez laktózy
  • Vhodné i pro diabetiky (0,3 BU)
  • Pro dospělé a dospívající od 14 let
  • Balení obsahuje 20 dvoukomorových sáčků
 • Složení

  D-manóza (2 g), probiotikum S. boulardii (2 miliardy CFU/ktj), brusinky a vitamín D3 v jednom sáčku

FEMANNOSE® P ProDuo žádejte ve své lékárně.

FEMANNOSE® P ProDuo najdete také v nabídce těchto online lékáren.

Máte dotaz k přípravku FEMANNOSE® P ProDuo?

Napište nám, rádi Vám pomůžeme.

M.C.M. Klosterfrau Healthcare s.r.o.
Želetavská 1449/9,
140 00 Praha 4

Kontaktujte nás!